Kategorie
Zima

Najlepszy sposób na mrozy

Nie jedna z nas zgodnie przyznaje, iż ciepły płaszcz damski to najlepszy przyjaciel na mroźne, zimowe dni. Klasyczny, dobrze skrojony, wykonany z porządnego materiału płaszcz posłuży nam niejeden sezon. Czym kierować się więc przy jego wyborze? Czy warto zwracać uwagę na aktualne trendy czy postawić raczej na ponadczasową klasykę? O to odpowiedź.

Po pierwsze – odpowiedni rozmiar

Wiele pań wybierając się do sklepu w poszukiwaniu idealnego płaszcza na zimę, nie bardzo wie jaki jego rozmiar będzie najodpowiedniejszy. Zastanawiamy się, czy rozmiar który nosimy na co dzień będzie odpowiedni, gdyż po taki płaszcz najczęściej zakładamy grube swetry lub marynarki. W takim przypadku może warto więc kupić rozmiar większy? Gdy mamy wątpliwości, warto skonsultować je z ekspedientką, która fachowym okiem zerknie, czy płaszcz z każdej strony leży prawidłowo oraz czy jest w nim miejsce na grubszą warstwę odzieży.

Płaszcz nie może być ani za mały ani za duży, gdyż komfort jego noszenia stanowi bardzo ważny aspekt dla jego właścicielki.

Po drugie – materiał

Na rynku można znaleźć płaszcze skórzane, puchowe, wełniane i wiele, wiele innych. Niektóre z pań stawiają na ponadczasową klasykę i wybierają płaszcze skórzane. Inne – na wygodę i komfort noszenia czyli płaszczyków damskich puchowe. Bez względu na rodzaj płaszcza warto dobrze zastanowić się z jakimi rzeczami najczęściej będziemy go łączyć oraz jak bardzo chcemy by nas chronił przed mrozami. Zwracajmy również uwagę na jego zapięcia, które powinny być solidnie wykonane by dobrze chroniły nasze partie ciała przed zimnem.

 

Po trzecie – cena

Płaszcze damskie zimowe w sieciówkach znajdziemy już od 100 zł wzwyż. Mniejsze sklepy posiadają indywidualne wzory za kwotę 300 – 400 zł. Warto by do zakupu tego rodzaju odzieży podejść na spokojnie. Płaszcz to niezwykle ważna część garderoby o tej porze roku, dlatego stawiajmy na solidnie wykonane płaszczyki damskie.

 

Płaszcze damskie zimowe to nieodzowna część garderoby na mroźne dni. Przy jego zakupie nie kierujmy się tylko aktualnymi trendami oraz fasonami, które narzucają nam magazyny. Wybierzmy egzemplarz, w którym będziemy czuły się kobieco i komfortowo oraz taki, który posłuży nnam przez nie jeden sezon. Powodzenia.