Kategorie
Zima

Czym się kierować, wybierając płaszcz męski?

Wybór płaszcza dla mężczyzny może wydawać się łatwą i prozaiczną kwestią, panowie zazwyczaj nie przywiązują bowiem, aż tak dużej wagi do swego wyglądu, jak kobiety. Niemniej jednak, projektanci są dla nich równie łaskawi, dbając o mnogość wzorów i kolorów, w których naprawdę można przebierać. Jak nie zgubić się wśród licznych wieszaków, na których czekają płaszcze męskie?

Określ, czego potrzebujesz

 

Jeszcze przed pójściem na zakupy, warto zastanowić się, jaki płaszcz będzie dla nas odpowiedni. Wstępnie można wybrać kolor, fason, czy długość płaszcza. Rzecz jasna, w sklepie może się okazać, że jakiś inny model od razu wpadnie nam w oczy i zakochamy się w nim od pierwszego wejrzenia. Na wszelki wypadek lepiej jednak mieć skonkretyzowane gusta. Dobrze jest również zdecydować się na kupno płaszcza wielofunkcyjnego, który posłuży nam, zarówno w cieplejsze jesienne dni oraz podczas mroźnej zimowej aury. Przepięknie prezentują się płaszcze męskie np. z flauszu, który ładnie się układa, lecz stanowi stosunkowo cienki materiał, który nie sprawdzi się zimą.

Ciepło i niezawodność w różnych okolicznościach

 

Płaszcz męski powinien być w miarę możliwości ocieplany, ale także dobrany w ten sposób, by można było założyć jeszcze odpowiednio grubą garderobę, jak ciepły sweter, czy golf. Dlatego też, przymierzając płaszcz męski, dobrze jest wykonać kilka wymachów rękami, by sprawdzić, czy konkretny rozmiar gwarantuje nam swobodę ruchów. Tym samym będzie można ustalić, czy pod płaszcz będzie można założyć jeszcze spodnią odzież bez uczucia skrępowania i dyskomfortu. To istotne, ponieważ podczas dni, w których aura zmienia się znacząco, wiele osób preferuje styl ubierania na tzw. „cebulkę”.