Kategorie
Moda

Jak wybrać damski płaszcz z alpaki?

Jak wybrać damski płaszcz z alpaki? Jaki model sprawdzi się nawet podczas bardzo srogiej zimy? Na co powinny zwrócić uwagę panie, które pierwszy raz decydują się na zakup luksusowego płaszcza z naturalnej wełny alpaki? Co jest ważne przy wyborze tego rodzaju odzieży wierzchniej? Warto zapoznać się z poniższym artykułem, gdyż czeka tam kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością pomogą wielu paniom na zakupach. 

Wyjątkowa wełna 

Alpaki to zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej. W dużej mierze przyczyniają się do tworzenia najwyższej jakości płaszczy wełnianych, po które sięga mnóstwo kobiet na całym świecie. Alpaki są również popularnym źródłem mięsa i mleka. W chłodniejszych obszarach alpaki zazwyczaj żyją na wsi i produkują wełnę na farmach. Dzięki naturalnej izolacji i pięknej, mocnej sierści, alpaki stały się w ostatnich latach bardzo modne i coraz więcej osób chce je mieć w swoich gospodarstwach. Alpaki są zwierzętami wyjątkowymi ze względu na kolor sierści (mają kolor czarny lub biały). Czarne alpaki mają czarne włosy, jednak zewnętrzna część ich włosów jest szara z czarnymi końcówkami. Białe alpaki mają białe włosy, brązowe oczy, różowe nosy i czarne usta. Oba rodzaje wełny alpaki są modne i eleganckie. Aby stworzyć płaszcz z alpaki, sierść zwierzęcia jest cięta i gręplowana na włókna, a następnie przędzona na przędzę do tkania odzieży. Ze względu na swoją miękkość płaszcz z alpaki jest ciepły, ale nie powoduje, że użytkownik czuje się w nim ciężko i niekomfortowo. Dodatkowo stylowy krój płaszcza z alpaki sprawia, że ​​jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Modny, elegancki płaszcz z wełny alpaki

Wełna alpaki jest bardziej miękka niż wełna owcza, ponieważ jagnięta mają swoistego rodzaju podszerstek, która wytwarza lanolinę podczas wzrostu wełny. Wełna wytwarza lanolinę, gdy owce są w ciąży lub w okresie laktacji, dzięki czemu ich jagnię ma miękkie futro dla ochrony. Jednak jako dorosłe produkują mniej mleka, owce tracą zarówno podszerstek, przez co znika naturalna miękkość futra. W przeciwieństwie do tego, zarówno czarne, jak i białe alpaki nie mają podszerstka ani podszycia, dzięki czemu ich naturalna miękkość futra pozostaje nienaruszona przez całe życie. W rezultacie płaszcz wykonany z wełny alpaki – https://dstreet.pl/plaszcze-z-alpaki-damskie zachowuje swoją pierwotną miękkość nawet po wielokrotnym praniu bez utraty jakości i trwałości, dzięki syntetycznym dodatkom, takim jak lanolina występująca we włóknach owczej wełny. Jest to modna alternatywa dla płaszczy z owczej wełny, która zachowuje swoją pierwotną miękkość lepiej niż sztuczne dodatki znajdujące się w odzieży z owczej wełny. Płaszcz z alpaki zapewnia ciepło w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Wybierając płaszcz z alpaki, należy upewnić się, że został on wykonany z naturalnie miękkiego guanako lub biało-brązowo-czarnych włosów pacarina (alpaki o brązowych oczach).

Jak dbać o taki płaszcz?

Nie wystarczy kupić drogi, efektowny płaszcz z wełny alpaki, by cieszyć się nim przez kolejne dziesięć lat. Nauka pielęgnacji wełnianego płaszcza jest niezbędna, aby przez długi czas wyglądał dobrze. Wełna z czasem naturalnie zrzuca włókna, narażając skórę na brud i bakterie. Można ograniczyć ilość zrzucanych włókien, odpowiednio pielęgnując swój płaszcz co kilka miesięcy dzięki regularnemu praniu i czyszczeniu chemicznemu. Nałożenie specjalnego płynnego wosku po czyszczeniu płaszcza pomaga uszczelnić naturalne włókna, co sprawia, że wełna wygląda miękko i lśniąco. Podczas przechowywania płaszcza trzeba unikać ekstremalnych wysokich temperatur oraz wilgoci, ponieważ mogą one z czasem uszkodzić płaszcz. Jak wybrać damski płaszcz z alpaki, by służył paniom przez lata? Najlepiej zakupić go w bardzo dobrym, markowym sklepie, w którym jest duży wybór przeróżnych płaszczy wykonanych z naturalnych materiałów. Dzięki temu panie będą miały pewność, że kupują naprawdę dobrej jakości egzemplarz. W takich miejscach można liczyć na pomoc świetnych fachowców, którzy z pewnością podpowiedzą, jaki płaszcz będzie najlepszy dla konkretnej klientki i jak o niego właściwie dbać.