Kategorie
Całoroczne

Praktyczne komplety dresowe

Jedną z najmniej docenianych odzieży w okresie jesienno-zimowym są komplety dresowe.

Dresy – ubiór na chłodne dni

Chłodna pora roku sprzyja przeziębieniom, więc gdy zaistnieje konieczność wyjścia z domu, należy ubrać się w kilka warstw odzieży, na tak zwaną cebulkę, by nie zmarznąć. Kilka warstw ubrań, nałożonych na siebie, z pewnością dobrze ochroni ciało przed wyziębieniem.

Jednak istnieją sytuacje, w których nadmiar odzieży może być niepożądana, więc najlepszym rozwiązaniem jest założenie kompletu dresowego składającego się z rozpinanej lub wkładanej przez głowę bluzy, często z kapturem, oraz odpowiednich spodni.

Komplety dresowe damskie

Komplety dresowe, jeszcze do niedawna były używane tylko podczas treningów sportowych, obecnie, ten rodzaj odzieży coraz częściej jest traktowany na równi z odzieżą codzienną, nieoficjalną, zakładaną na spacery, wyjścia z psem lub jako strój domowy.

Komplety dresowe szyte są zazwyczaj z tkanin oddychających, a jednocześnie ciepłych i wygodnych w noszeniu. Najczęściej posiadają ściągacze przy rękawach bluzy, jej dolnej krawędzi i u dołu nogawek spodni. Zapinane mogą być na zamek błyskawiczny umieszczony na całej długości bluzy, krótki zamek lub mogą być wkładane przez głowę. Przeważnie są zaopatrzone w kaptur wiązany na kolorowe tasiemki. Większość modeli ma kieszenie umieszczone w okolicy szwów bocznych bluz i spodni, niektóre są otwarte w innych modelach zamykane na zamek błyskawiczny.

Odzież ta, produkowana jest w wydaniu damskim, męskim i dziecięcym, w wielu kolorach i rozmiarach.