Kategorie
Całoroczne

Czarna męska koszula – ubiór, który mocno zakorzenił się w kanonie męskiej mody

W męskiej szafie jest parę pozycji, bez których trudno się na co dzień obejść. Jedną z nich stanowi czarna koszula męska. Jest ona nie tylko wygodna, ale i praktyczna. Można ją nosić wypuszczoną, jak i wpuszczoną. W obu wersjach wywołuje raczej pozytywne skojarzenia.

Czemu czarna koszula męska jest taka ubóstwiana przez mężczyzn?

Po pierwsze, bo ma mocny, wyrazisty kolor i pokazywanie się w niej wcale nie kojarzy się z brakiem męskości i testosteronu. Czarne koszule są poważane przez panów również dlatego, że można je nosić niezależnie od pory roku.

To sprawia, że czarne koszule nigdy nie muszą wisieć w osamotnieniu na wieszaku i czekać, aż ich pora w końcu nadejdzie. Czarna koszula jest tak lubiana przez panów, bo nie znać na niej brudu ani oznak potu. Toteż można ją założyć więcej niż jeden raz. Po niej nie będzie od razu widać, iż jest znoszona.

Kiedy czarna koszula to jednak nie najlepszy pomysł?

Na pewno wtedy, gdy idzie się na ważne spotkanie służbowe. W takim wypadku lepiej sprawdza się biała lub granatowa koszula. Czarnej koszuli nie zakłada się również do zdjęć u fotografa. To zapewne dlatego, że niezbyt korzystnie wygląda w obiektywie.

Czarna męska koszula nie pasuje też raczej na imprezę firmową. Ludzie, wybierając się na taką zabawę wolą ubrać się w coś weselszego, bardziej energetycznego. Czarnej koszuli nie zakłada się też na ślub czy studniówkę. Obie te okazje wymagają raczej klasycznego ubioru. Czerń w ich wypadku byłaby zbyt śmiała.