Kategorie
Moda

Spodnie męskie a spodnie damskie – jakie są podstawowe różnice?

Spodnie męskie i damskie, choć pozornie niewiele różniące się od siebie, w rzeczywistości posiadają wiele kluczowych różnic. Jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy spodniami przeznaczonymi dla obu płci i jak wzajemnie wpływają one na siebie?

spodnie męskieNajważniejsze różnice

Największe różnice pomiędzy spodniami męskimi, a damskimi, można zauważyć już w przypadku samego kroju. Damskie spodnie mają to do siebie, że są dopasowane i niemal obcisłe. Wynika to z tego, że mają one podkreślać walory kobiecej sylwetki i optycznie ją wyszczuplać. Męskie spodnie, choć w ostatnich latach również znacząco dopasowane, nie są obcisłe do tego stopnia, co spodnie damskie. Ponadto w przypadku damskich spodni popularnym krojem są tzw. biodrówki lub spodnie z wysokim stanem, podczas gdy w przypadku męskich spodni raczej ciężko o taką różnorodność – większość fasonów zwyczajnie sięga pasa

Najważniejsze podobieństwa

Oprócz wielu znaczących różnic, spodnie damskie i męskie wciąż posiadają mnóstwo podobieństw. Największym spośród nich jest to, że fasony spodni są dość zbliżone do siebie – można zauważyć kieszenie w tym samym miejscu, niekiedy charakterystyczne przetarcia i elementy ozdobne. Warto również zwrócić uwagę na to, jak moda damska oddziałuje na modę męską. W tym celu trzeba przyjrzeć się chociażby przetarciom i rozcięciom, które w przypadku spodni damskich są niezwykle popularne. Elementy te, choć cieszące się już nieco mniejszą popularnością, można spotkać również w przypadku wielu spodni dla mężczyzn.