Kategorie
Lato Moda Wiosna

Marynarka męska – z czym to się nosi?

Wydawałoby się, że pojęcie mody zarezerwowane jest jedynie dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni też lubią dobrze wyglądać i na równi z paniami interesują się krojem oraz kolorystyką swoich ubrań, choć może nie okazują tego zbyt mocno. Ważnym elementem męskich strojów, na który panowie zwracają szczególną uwagę są marynarki.

Modny look ze stylową marynarką

 

Marynarka męska jest takim elementem garderoby która stanowi absolutny must have każdego modnego pana. Nie mówimy tutaj oczywiście o klasycznych marynarkach garniturowych, które dobrze wyglądają jedynie w połączeniu z pozostałymi częściami kompletu. W tym momencie chodzi o dopasowane do sylwetki okrycia z bawełny, sztruksu lub tweedu. Nowoczesne marynarki cechuje luźna elegancja, dzięki czemu panowie mogą je zestawiać z jeansami oraz sportowymi koszulkami. Miękka bawełna dobrze będzie się prezentowała w połączeniu z formalną koszulą, natomiast marynarkę ze sztruksu warto połączyć z golfem lub bluzką z dekoltem w łódkę.

Sportowa marynarka na randkę i do pracy

 

Marynarki młodzieżowe o sportowym charakterze można wykorzystać w stylizacjach typu casual oraz smart casual. Topowe okrycie z modnymi łatami na łokciach lub kolorowymi aplikacjami, umieszczonymi na klapach lub kieszeniach warto połączyć ze stonowaną koszulką bez dodatkowych printów. W takim stroju można wybrać się na spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinną uroczystość. Młodzieżowe marynarki można również łączyć z barwnymi bluzkami oraz szortami. Będzie to odpowiednia stylizacja na wieczorny spacer po parku lub spotkanie o nieco formalnym charakterze, ale pozwalające na lekką dozę nonszalancji.