Kategorie
Moda Wiosna

Czym charakteryzuje się porządna skórzana kurtka?

Aby wybrać porządną kurtkę skórzaną należy zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor i rodzaj zastosowanej skóry. Mało mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że olbrzymią rolę odgrywa również sam fason. W dużej mierze to właśnie od tego elementu zależy jak kurtka skórzana męska wygląda, ile ma przeszyć i jaki jest jej kształt.

czarna kurtka skórzana

O czym należy pamiętać?

Wybierając fason kurtki skórzanej warto zwrócić uwagę na to, aby dobrze ona się układała na naszym ciele. W źle dopasowanej kurtce nie będziemy niestety ładnie się prezentować. To właśnie fason kurtki determinuje dopasowanie w odpowiednich miejscach do naszej indywidualnej sylwetki. Osoby wysokie powinny rozglądać się za nieco dłuższymi kurtkami skórzanymi, które mają długie rękawy. Warto zwrócić uwagę także na obwód bioder. Osoby, które nie wiedzą na jaki fason postawić mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Na jaki kolor postawić?

Skórzana kurtka musi posiadać oczywiście odpowiedni kolor, który pasować będzie do naszego gustu. Trendy w branży odzieżowej zmieniają się dość często i nie inaczej jest również w przypadku kurtek skórzanych. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będzie klasyczna czarna kurtka skórzana męska, która jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Kurtki ciemnego koloru pasować będą do większości stylizacji, dlatego też jest to dość uniwersalny wybór. Pielęgnacja i konserwacja skórzanej kurtki w ciemniejszych odcieniach jest zdecydowanie prostszym zadaniem, niż w przypadku kurtek w jasnych kolorach.