Strepsils

Strepsils


Wirusowe lub bakteryjne infekcje górnych dróg oddechowych to najczęstsze przyczyny bólu gardła, zapalenia migdałków podniebiennych i jamy ustnej, którym towarzyszy katar, kaszel i chrypka. W tego typu dolegliwościach najskuteczniej działają leki w postaci pastylek do ssania. Substancje lecznicze w nich zawarte rozpuszczają się w ślinie i szybko docierają do źródeł infekcji, oddziałując bezpośrednio na chore miejsca. Wybierając w aptece lek, powinno się zwrócić uwagę, by wykazywał jak najszersze spektrum działania, ponieważ ból gardła może być wywoływany przez różne rodzaje bakterii.

Ból gardła, związany z infekcją górnych dróg oddechowych, to jedna z najpowszechniej pojawiających się dolegliwości. Każdego roku uskarża się na nią ponad 25% dorosłych. Szacuje się, że w około 70% przypadków zapalenie gardła ma charakter wirusowy, w 10% bakteryjny, a w 20% przypadków występuje zapalenie gardła innego pochodzenia. Zagrożenie nasila się w sezonie jesienno-zimowym, gdy wirusy i bakterie ze wzmożoną siłą atakują nasze osłabione organizmy.

Ból i obrzęk gardła, towarzyszące infekcjom górnych dróg oddechowych, utrudniają przełykanie i powodują znaczny dyskomfort. Pacjenci odczuwają pieczenie, kłucie, drażliwość, suchość i uczucie ścisku. W większości przypadków bólu gardła nie powinno się stosować antybiotyków, przede wszystkim dlatego, że stany zapalne gardła to przede wszystkim wynik infekcji wirusowej (70%). W takich wypadkach terapia antybiotykami nie jest skuteczna. Ponadto nadmierne stosowanie antybiotyków wywołuje oporność bakteryjną.

Stany zapalne gardła, spowodowane przez wirusy, zwykle nie trwają dłużej niż kilka dni i samoistnie przechodzą. Towarzyszący im ból potrafi być jednak bardzo dokuczliwy i utrudniać normalne funkcjonowanie, szczególnie podczas przyjmowania pokarmów i przełykania oraz podczas mówienia. W takich sytuacjach ważne jest, by przyjmowane leki nie tylko łagodziły stan zapalny, ale także szybko i skutecznie likwidowały ból.

Przed użyciem zapoznaj się z informacją umieszczoną na opakowaniu, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org